sobota, 9 stycznia 2010

No to ruszamy!


Tak, wiem - mówie już to po raz drugi. Ale znowu mam coś, czym mogę się pochwalić. Dzięki ciężkiej pracy Tomka Majkowskiego, Michała Smagi, Simona Lucasa, Szeryfa oraz pewnego wyrobnika, który ciężko walczył z koordynacją tego wszystkiego - mamy stronę. Zapraszam na wydawnictwogramel.pl. No, ale nie mogliśmy dać wam samej strony - dlatego też, na początek Brawurowego 2010, przygotowaliśmy mocne uderzenie. Jazda Próbna Savage Worlds (wersja 6, a nawet 6.5) oraz Oko Kilquato. Ale to jeszcze nie koniec - na dodatek przetłumaczylismy wszystkie materiały pomocnicze do Oka - można je też znaleźć na stronie Gramela :)

Zapraszam do ściągania!

2 komentarze:

 1. Mam kilka pytań i uwag.
  1. Czemu kość figury a nie Dzika Kość? Może to wina przyzwyczajenia do wersji angielskiej ale kość figury brzmi mi na razie trochę nienaturalnie.

  2. Figury i blotki. Czemu właśnie blotki? A może "statysta" na zwykłasów (extras).

  3. Str. 3 "Na początku sesji prowadzący otrzymuje po jednym znaczniku na każdego gracza." nie wiem jak Wam ale dla mnie końcówka zdania powinna brzmieć: "... znaczniku ZA każdego gracza".

  4. Str. 5 Wstrzymywanie akcji "Wolno ma zawsze zadziałać później." powinno być chyba: "Wolno MU zawsze zadziałać później."

  Fajnie że jest nowa wersja, no i karta postaci jest super. Ale to tłumaczenie jakieś takie dziwne trochę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wiesz, moze na poczatku sie wydac inne, bo przyzwyczajony jestes do doslownego tlumaczenia - ale mam nadzieje, ze sie przyzwyczaisz. A Figury, Blotki (i kosc figury) wziela sie z tego, ze staralismy sie trzymac karcianej terminologii.
  AD 3- sprawdze, ale wydaje mi sie, ze obie sa ok. Ad 4. Mozliwe, zawsze sie cos moze trafic.

  OdpowiedzUsuń